Skip to content

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

فهرست و عناوین مقاله

اگر می خواهید پارتیشن قدیمی را حذف و یک پارتیشن جدید ایجاد کنید یا فضای یک دیسک خاص را گسترش دهید باید از ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ استفاده کنید. ساده ترین روش برای مدیریت پارتیشن های هارد شما در ویندوز ۱۰ استفاده از برنامه داخلی Disk Management است که در ویندوز ۷ هم حضور داشت.

Disk Management – ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰

ابزار داخلی Disk Management هنوز کاملا قادر به ایجاد پارتیشن های جدید برای شما است اما برخی از برنامه های جانبی هم هستند که مجموعه ای از قابلیت های پیشرفته را ارائه می دهند و ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ از آنها عقب مانده است. با برنامه های جانبی می توانید به راحتی فضای ذخیره سازی یک پارتیشن را توسعه دهید، یک پارتیشن جدید ایجاد کنید  یا پارتیشن های فعلی را حذف کنید.

آپدیت Windows 10 Build 19577+ نشان می دهد که مایکروسافت در حال کار روی یک ابزار مدرن و جدید برای مدیریت پارتیشن های هارد در ویندوز ۱۰ است. ممکن است برای راه اندازی ابزار مدرن مدیریت پارتیشن در قسمت Settings لینکی را مشاهده کنیم. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت برنامه ای برای ادغام مستقیم مدیریت پارتیشن بروز شده در Settings App دارد یا خیر.

Disk Management - ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

Disk Management

مایکروسافت تلاش کرده تا ابزارهای پیکربندی قدیمی ویندوز ۱۰ را با ابزارهای جدید پیکربندی عوض کند. در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت این انتقال را شروع کرد و وقتی ویندوز ۸ را توسعه می داد هنوز این جایگزینی در ویندوز ۱۰ به پایان نرسیده بود.

در حال حاضر برخی از قابلیت ها فقط در Settings در دسترس هستند و برخی دیگر فقط در کنترل پنل قابل دسترس هستند در حالی که برخی تنظیمات دیگر در هر دوی تنظیمات و کنترل پنل قابل دسترسی هستند. به طور مشابه، ویندوز ۱۰ رابط کاربری جدیدی را برای همگام سازی دستگاه های بلوتوثی ارائه می دهد اما شما هنوز هم برای دریافت و انتقال فایل ها از طریق بلوتوث باید از ابزار در نظر گرفته شده استفاده کنید.

ما نمی دانیم که مایکروسافت چه موقع قصد دارد انتقال قابلیت ها از کنترل پنل به تنظیمات را کامل کند، اما این یافته ها نشان می دهد که مایکروسافت در حال کار روی ابزار مدیریت پارتیشن بندی جدید در ویندوز ۱۰ است.

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

Comments are closed for this article!