چرا نباید از برنامه های رایگان ریکاوری استفاده کنیم؟

وقتی که در اینترنت برای برنامه های رایگان ریکاوری اطلاعات هارد جستجو می کنید با لیستی از مقالات و برنامه های رایگان بازیابی اطلاعات هارد مواجه می شوید که ادعا می کنند بدون دریافت هیچ هزینه ای می توانند اطلاعات شما را ریکاوری کنند. عبارت رایگان در اینجا ممکن است درست باشد اما مسئله ای که وجود دارد این است که کاربری که این برنامه های رایگان ریکاوری را دانلود می کند تا چه مقدار از اطلاعات خود را می تواند بازیابی کند؟

وقتی که سیستم شما صفحه آبی مرگ را نشان می دهد و یا وقتی که یک صفحه خالی را مشاهده می کنید و یا زمانی که هارد شما توسط آب و یا آتش سوزی آسیب دیده است و یا وقتی که هارد از ارتفاع افتاده است، برنامه های ریکاوری هارد هیچ کمکی به شما نخواهند کرد چونکه شما به دلیل خرابی های فیزیکی بیشتر به سرویس بازیابی اطلاعات حرفه ای نیاز دارید.

آیا می توانیم از برنامه های رایگان ریکاوری استفاده کنیم؟

بیش از نیمی از داده های مهم شرکت ها روی هارد لپ تاپ ها و سیستم های کامپیوتری دسکتاپ به صورت محافظت نشده نگهداری می شود. در صورت بروز یک اشتباه انسانی و یا خطای فنی و با نصب برنامه های رایگان ریکاوری ممکن است این شرکت ها با عواقب جدی روبرو شوند. شرکت بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری به عنوان یک متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات، از این موضوع که از بین رفتن رسانه ها یا اسناد مهم شرکتی می تواند چقدر مهم و حیاتی باشد آگاهی دارد. هنگامی که اطلاعات از دست می روند استفاده از برنامه های رایگان ریکاوری می تواند وسوسه کننده باشد و ممکن است به عنوان یک راه حل سریع و شاده به نظر برشد اما استفاده از این برنامه ها خطراتی را به همراه دارد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

خطرات استفاده از برنامه های رایگان ریکاوری

نصب نرم افزار می تواند باعث رونویسی اطلاعات شما شود

از دست رفتن داده ها می تواند به علت پاک کردن فایل، خالی کردن سطل بازیافت سیستم یا فرمت کردن هارددیسک باشد. ممکن است در چنین شرایطی برنامه رایگان ریکاوری داده را دانلود و نصب کتید. باور کنید یا نه، این کار می تواند به بدتر شدن مشکل منجر شود. وقتی داده ای حذف می شود و یا هارد فرمت می شود، داده ها فقط از فهرست محتویات درایو حذف می شود و ممکن است هنوز رونویسی نشده باشند. هنگامی که شما یک برنامه جدید نصب می کنید احتمال دارد که داده ها در همان جا ذخیره شوند و در واقع داده های قبلی شما رونویسی شود و برای همیشه اطلاعات خود را از دست بدهید.

برنامه رایگان بازیابی اطلاعات در ارزیابی سخت افزار شما شکست می خورد

وقتی که نرم افزاری را دانلود می کنید ممکن است به بازیابی اطلاعات کمک کند اما سخت افزار شما ارزیابی نمی شود و نقص های فنی را شناسایی نمی کتد. اگر شما برای اولین بار اطلاعات خود را از دست داده اید ممکن است دوباره این اتفاق برای شما بیافتد. از دست دادن اطلاعات می تواند به علت فریم ویر یا ماژول های خراب، هدهای آسیب دیده، پلاترهای خراش خورده اتفاق افتاده باشد و برنامه رایگان بازیابی اطلاعات نمی تواند این مشکلات را حل کند، فقط متخصصان باتجربه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

هاردهای خراب می توانند خرابی های بیشتری را دریافت کنند

هنگامی که شما یک برنامه رایگان بازیابی اطلاعات را روی هارد خراب اجرا می کنید این کار باعث می شود که هدهای خراب سعی کنند که سکتورها را بخوانند و این باعث بدتر شدن هدها می شود. ادامه کار با یک هارد آسیب دیده می تواند به طور بالقوه باعث از دست رفتن اطلاعات شود. در این حالت بهتر است که خیلی سریع سیستم خود را خاموش کنید و با مرکز بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند.

نرم افزارهای رایگان بازیابی اطلاعات ممکن است بدسکتورها را اسکن نمیکنند

هنگامی که شما برای بازیابی اطلاعات خود برنامه های رایگان را دانلود و نصب می کنید ممکن است این نرم افزارها بدسکتورها را دور بزنند. این نرم افزار از نقاط مشکل دارد دور می شود و حتی ممکن است داده های مهمی که روی هارد وجود دارد و از بین نرفته اند را تشخیص ندهد.

ویروسی شدن سیستم به دلیل دانلود برنامه های رایگان ریکاوری اطلاعات

احتمالا هنگام جستجو برای برنامه های بازیابی اطلاعات ارزان ممکن است به ویروس هایی که در بستر اینترنت وجود دارند آلوده شوید. شما ممکن است به جای دانلود یک نرم افزار بازیابی اطلاعات یک بدافزار یا باج افزار را دانلود کنید که منجر به وخیم تر شدن اوضاع می شود.

صرف نظر از مقدار اطلاعات از دست رفته ای که دارید، در صورت از بین رفتن اطلاعات مهمی که دارید شما همیشه باید با متخصصان بازیابی اطلاعات ( مانند تیم تخصصی هارد ریکاوری) تماس بگیرید. ما هارد شما را به صورت رایگان بررسی می کنیم و علت ایجاد کننده مشکل را پیدا می کنیم و از تکنیک های مختلف برای بازیابی اطلاعات از دست رفته شما استفاده خواهیم کرد.

نوشته های مرتبط
باج-افزار-بهایی-پس-گرفتن-فایل-بپردازیم7 تا از بهترین هاردهای سال 2018 و 2019 - بهترین هارد HDD دسکتاپ و لپ تاپ