بازیابی اطلاعات از سرورهای VMWARE

آیا آخرین نسخه VMware را دارید و نیازمند بازیابی اطلاعات هستید؟ گروه مهندسی ما همکاری نزدیکی با VMware دارد و از این طریق ابزار مناسب را برای بازیابی موفقیت‌آمیز اطلاعات VMware فراهم کرده است.

ریکاوری اطلاعات VMware

بازیابی اطلاعات VMWARE

بازیابی اطلاعات از سرورهای VMware از تخصص هارد ریکاوری می‌باشد که تجربه چندین ساله‌ای در این زمانه کسب کرده استنرم‌افزار VMware یک نرم‌افزار مجازی‌سازی شناخته شده است که به عنوان VMwareWorkstation برای کامپیوترهای X86-64 وX86  دارای کاربردی رایج است.
این نرم‌افزار به کاربران این اجازه را می‌دهد تا بطور همزمان چندین سیستم عامل را از یک سرور مدیریت کنند. هنگامی که به بازیابی اطلاعات سرور و ریکاوری ماشین‌ مجازی‌ (مانند VMware) نیاز دارید، بهترین راه انتخاب یک شرکت خدمات‌رسانی باتجربه است. ما با VMware همکاری می‌کنیم تا بتوانیم همه پروژه‌های ریکاوری VMware را با موفقیت به انجام برسانیم.

۱.ماشین مجازی (VMDK) از دست رفته یا پاک شده:
اگر مشکوک به از دست رفتن اطلاعات هستید، اولین اقدامی که باید انجام شود این است که همه اطلاعاتی که درباره دیسک مجازی پاک شده یا از دست رفته می‌دانید ثبت کنید. اطلاعات مربوط می‌تواند شامل اندازه دیسک مجازی، حجم حدودی اطلاعات موجود، نام ماشین مجازی، فایل سیستم هاست و نوع داده‌های موجود آن باشد.

در مورد VM پاک شده یا از دست رفته، دستگاه را روشن نکنید و اگر ماشین در حال حاضر روشن است، در اولین فرصت ممکن آن را خاموش کنید.

۲.تخریب متادیتا VMFS یا دیتا استور غیر قابل دسترس:
برای اینکه مشکل به حداقل برسد، هیچ‌گاه تلاش نکنید که  دیتا استور را مجدد ایجاد کنید و اگر خودتان در مورد LUN تحقیق می‌کنید، مطمئن شوید که صرفاً از سطح دسترسی “فقط خواندنی” استفاده می‌شود.

۳.از کار افتادگی‌های مکانیکی و مسائل مربوط به RAID یا سرور:
هیچ‌گاه یک هارد از کار افتاده را با هاردی که بخشی از سیستم RAID نیست تعویض نکنید. اگر هارد شما صداهای غیر معمول مکانیکی تولید می‌کند، آن را فوراً خاموش کنید. در محیط مکانیکی سرور، نادیده گرفتن مشکلات احتمال افزایش آسیب‌ها را بالا می‌برد و شانس بازیابی اطلاعات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. قبل از خارج کردن درایو از سیستم، روی محل آن در آرایه RAID برچسب و شماره بزنید.
اگر سیستم RAID در میانه فرآیند بازسازی از کار افتاد، تلاش خود را برای بازسازی ادامه ندهید. هیچ‌گاه VMها را از RAIDهای مشکوک انتقال ندهید و اگر نیاز به خاموش کردن یا ریستارت سخت‌افزار RAID دارید، ابتدا مطمئن شوید که همه ماشین‌های مجازی و هاست‌های VMware به طور کامل خاموش شده‌اند.

۴.خرابی درون OS هاست:
در مورد هارد دیسک‌های مشکوک، تلاش نکنید از نرم‌افزار تعمیر هارد (مانند CHKDSK) یا روش‌های دیفرگمنت استفاده کنید؛ چراکه این کار سبب تشدید مشکلات می‌شود.
اگر متوجه شدید که بیش از یک ماشین مجازی دارای علائم خرابی است، احتمالاً در سطح ذخیره‌سازی دچار مشکل هستید. ماشین‌ها را خاموش کنید و در اولین فرصت با هارد ریکاوری تماس بگیرید و با یک متخصص بازیابی اطلاعات VMware مشورت نمایید.