بازیابی اطلاعات هارد دیسک

اکنون با تلاشی فراوان و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در زمینه بازیابی اطلاعات، هارد ریکاوری توانسته پیشرفت بسیاری خوبی در رابطه با بازیابی اطلاعات هارد دیسک از هر مدل و برندی کسب نماید و به راحتی اطلاعات مورد نیاز شما را بازیابی کند.

دلایل از بین رفتن اطلاعات

ایراد منطقی (Logical Failure):

در این مورد هارد دیسک هیچ آسیبی ندیده و از نظر فیزیکی کاملا سالم است. اما برخی از فایل‌ها یا فولدرها یا حتی پارتیشن‌ها به دلایل منطقی پاک شده و از دست رفته‌اند، که ناشی از پاک شدن اتفاقی پارتیشن‌ها و فرمت کردن اتفاقی و یا حمله ویروس‌ها می‌باشد .

ایراد فیزیکی (Mechanical Failure):

در این مورد هارد دیسک بطور فیزیکی آسیب دیده و کار نمی‌کند که نتیجه آن کرش کردن(crash) هد یا آسیب دیدن موتور هارد می‌باشد. نوسانات برق، ضربه‌های فیزیکی، برخی ویروس‌ها, از جمله دلایل آسیب رساندن فیزیکی به هارد دیسک می‌باشد.

مشکلات رایج

  • خطاهای سیستم عامل.
  • ایجاد آسیب در قسمت فریم ویر هارد.
  • ضعیف شدن هد به هر دلیل و ایجاد مشکل در نوشتن و خواندن اطلاعات (ضربه خوردن هارد).
  • برگشتن مشکلات اولیه که در کارخانه رفع گردیده بود، درایو شروع به کلیک کردن(تق تق) می‌کند.
  • باز کردن هارد در محیط‌های نامناسب، موجب نشستن گرد وغبار بر روی پلاترهای هارد دیسک شده و پلاترها را آسیب پذیرتر می‌کند.
  • هنگامی که درایو شما با مشکلی جدی روبرو می‌شود. باز کردن هارد دیسک‌ها (جراحی هارد) توسط افراد ناشی باعث آسیب دیدگی مضاعف می‌گردد.
  • در بعضی از موارد زمانی که هارد دیسک دچار مشکل و آسیب مکانیکی می‌شود. اسپیندل موتور درایو نیاز به سرویس کردن دارد، این عمل با باز کردن هارد دیسک و تعمیر آن امکان پذیر است.
  • ما در مرکز بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری  ۱۰۰% از تمام هارد دیسک‌های موجود در بازار که شامل اینترنال و اکسترنال هستند. از هر برندی باشد را برای تعمیر و بازیابی اطلاعات پشتیبانی می‌کنیم و مورد بررسی قرار می‌دهیم.

به شما دوستان عزیز توصیه می‌کنیم اگر اطلاعات موجود در هارد دیسک برایتان مهم است.
بهترین گزینه برای رسیدن و بازیابی اطلاعات هارد شما خاموش کردن دستگاه و ارسال آن برای ماست.

سوالات متداول

وقتی از داخل هارد صدای نا متعارف می‌آید (تق تق-صدای سوت)، یا هد هارد شما آسیب دیده یا پلیت هارد شما. این اتفاق بیشتر در اثر ضربه خوردن به هارد اتفاق می‌افتد که در اینصورت فقط باید هارد جراحی شود.

بستگی به این دارد که اطلاعات جدیدی که کپی کرده‌اید overwrite کرده باشد یا نه. باید چک شود.