یک هارد ۱TB Seagate دارم که در هنگام کار ضربه‌ای به هارد وارد شد و دستگاه هنگ کرد. بعد از ریست کردن هارد شناسایی نمی‌شود صدای تق تق می‌دهد . آیا می‌توان اطلاعات هارد را ریکاوری کرد؟‌

پاسخ : هارد شما احتیاج به جراحی دارد. به احتمال ۸۰% اطلاعات شما قابل بازیابی می‌باشد.

یک هارد ۱TB اکسترنال دارم. وقتی به کامپیوتر وصل می کنم روشن نمی شود و از داخل هارد صدای صوت ضعیفی به گوش می رسد.آیا می توان هارد من را ریکاوری کرد؟

پاسخ: هارد شما احتیاج به جراحی دارد و احتمالا بعد از ریکاوری قابل استفاده هم می باشد.

اطلاعات درایود D من اشتباهاً پاک شده و مجددا روی همان درایو اطلاعات کپی کردم. آیا می‌شود اطلاعات قبلی من را ریکاوری کرد؟

پاسخ : بستگی به این دارد که اطلاعات جدیدی که کپی کرده اید overwrite کرده باشد یا نه.باید چک شود.

علت صداهای نا‌هنجار داخل هارد چیست؟

پاسخ : وقتی از داخل هارد صدای نا متعارف می آید (تق تق-صدای سوت)، یا هد هارد شما آسیب دیده یا پلیت هارد شما. این اتفاق بیشتر در اثر ضربه خوردن به هارد اتفاق می افتد که در اینصورت فقط باید هارد جراحی شود.

ویندوز نوت‌بوک من خیلی کند بالا می‌آید و سرعت دستگاه به شدت پایین آمده بود. خواستم اطلاعات را روی هارد اکسترنال کپی کنم که دستگاه هنگ کرد و دیگر بالا نیامد. آیا می‌توان اطلاعات هارد من را ریکاوری کرد؟

پاسخ: بله می شود، احتمالا هارد شما بدسکتور شده است ولی اطلاعات شما قابل بازیابی می باشد.

هارد کامپیوتر من ۵۰۰G وسترن دیجیتال می باشد که دیگر توسط دستگاه شناسایی نمی شود. هارد را چک کردم، روشن می شود و صدای ناهنجاری هم ندارد. آیا میتوان اطلاعات آن را بازیابی کرد؟

پاسخ: هارد شما هم قابل بازیابی می باشد و هم بعد از ریکاوری کردن قابل استفاده است.

یک سرور HP با ۴ هارد ۱۴۶G SAS داریم که روی RAID 5 بسته شده است. متاسفانه چراغ یکی از هاردها نارنجی شده و RAID دیگر بالا نمی آید که بعد ازبررسی متوجه شدیم یکی از هاردها Failed شده است. آیا می توان اطلاعات این سرور را بازیابی کرد؟

پاسخ: بله ، اطلاعات شما قابل ریکاوری می باشد.سپس می توان RAID 5 را راه اندازی کرد.

یک فلش ۱۶G دارم که وقتی به دستگاه وصل می کنم ارور می دهد و نمی شناسد. اطلاعاتش را نیاز دارم. آیا می توان اطلاعات فلش را ریکاوری کرد؟

پاسخ: باید فلش شما را چک کنیم. اگر چیپ رم سالم باشد می توان بازیابی کرد.

هارد ۱۶۰G maxtor من از فاصله ۱متری افتاد زمین و وقتی به دستگاه وصل می کنم درایو های هارد من را نشان نمی دهد. آیا می توان هارد را تعمیر یا ریکاوری کرد؟

پاسخ: در این حالتی که برای هارد شما اتفاق افتاده احتمالا هد آسیب دیده و باید هارد در CleanRoom جراحی کنیم  تا بتوان اطلاعات را بازیابی کرد.ی می‌باشد.

آرایه RAID را به صورت re-stripe/re-initialize ، فرمت کرده و اطلاعات جدید را روی آن کپی کرده‌‌ایم. آیا احتمال بازیابی اطلاعات، بعد از re-stripe/re-initialize وجود دارد‌؟

پاسخ: بله. هنوز هم امکان بازیابی طلاعات در این حالت وجود دارد. این مسئله به کارکرد کنترلر  RAID  و میزان داده ­های کپی شده روی ساختار RAID بستگی دارد. برای اطلاع از چگونگی کمک ما در فرایند بازیابی اطلاعات RAID  با ما تماس بگیرید.

۲تا از هارد درایوهای ما down شده‌اند (هارد SAS) و در سیستم RAID 5 ما شناخته نمی شوند، آیا هنوز هم می توانید آن را بازیابی کنید‌؟‌

پاسخ: هنوز هم امکان بازیابی داده­‌ها در این موارد وجود دارد. بعد از باز کردن درایوها در clean room باید با تجهیزات خود cloneهایی از درایوهای اصلی ایجاد کنیم. سپس با cloneها و با استفاده از روال اختصاصی خود آرایه RAID را مجددا می‌سازیم. لطفا همه درایوهایی که در سیستمRAID استفاده می­‌شوند را برای ما ارسال کنید، برای بازیابی داده‌ها به همه آنها نیاز داریم.