خانه » مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

فهرست و عناوین مقاله

5
(1)

اگر می‌خواید پارتیشن قدیمی رو حذف و یک پارتیشن جدید اضافه کنین، یا فضای یک دیسک خاص را گسترش بدید باید از ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10 استفاده کنید. آسان‌ترین روش برای مدیریت پارتیشن‌های هارد در ویندوز 10 استفاده از برنامه داخلی Disk Management. که در ویندوز 7 هم وجود داشته.

ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

ابزار داخلی Disk Management هنوز کاملا قادر به ایجاد پارتیشن‌های جدید برای شما هست اما بعضی از برنامه‌های جانبی هم هستن که مجموعه‌ای از قابلیت‌های پیشرفته را ارائه میدن و ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10 از آن‌ها جا مانده. با برنامه‌های جانبی می‌تونید به راحتی فضای ذخیره سازی یک پارتیشن رو توسعه بدید، یک پارتیشن جدید ایجاد کنین یا پارتیشن‌های فعلی را حذف کنین.

Disk Management - ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

آپدیت ویندوز 10 نشان میده که مایکروسافت درحال کار روی یک ابزار مدرن و جدید برای مدیریت پارتیشن‌های هارد در ویندوز 10 است. ممکنه برای راه اندازی ابزار مدرن مدیریت پارتیشن در قسمت Settings لینکی را مشاهده کنیم. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت برنامه‌ای برای ادغام مستقیم مدیریت پارتیشن به روز شده در Settings App داره یا نه!

 

مایکروسافت تلاش کرده تا ابزارهای پیکربندی قدیمی ویندوز 10 را با ابزارهای جدید پیکربندی عوض کنه. در سال 2008 مایکروسافت این انتقال را شروع کرد و وقتی ویندوز 8 را توسعه می‌داد هنوز این جایگزینی در ویندوز 10 به پایان نرسیده بود.

در حال حاضر بعضی از قابلیت‌ها فقط در Settings در دسترس هستن و بعضی هم فقط در کنترل پنل قابل دسترس هستن در حالی که بعضی تنظیمات دیگه در هر دوی تنظیمات و کنترل پنل قابل دسترسی هستن.

به طور مشابه، ویندوز 10 رابط کاربری جدیدی رو برای همگام سازی دستگاه‌های بلوتوثی ارائه می‌ده اما شما هنوز هم برای دریافت و انتقال فایل‌ها از طریق بلوتوث باید از ابزار در نظر گرفته شده استفاده کنین.
ما نمیدونیم که مایکروسافت چه موقعه قصد داره انتقال قابلیت‌ها از کنترل پنل به تنظیمات را کامل کنه، اما این یافته‌ها نشان می‌ده که مایکروسافت در حال کار روی ابزار مدیریت پارتیشن بندی جدید در ویندوز 10 است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. میزان امتیاز 1

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.