Skip to content
خانه » مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

فهرست و عناوین مقاله

5
(1)

اگر می‌خواهید پارتیشن قدیمی را حذف و یک پارتیشن جدید ایجاد کنید یا فضای یک دیسک خاص را گسترش دهید باید از ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10 استفاده کنید. ساده‌ترین روش برای مدیریت پارتیشن‌های هارد شما در ویندوز 10 استفاده از برنامه داخلی Disk Management است که در ویندوز 7 هم حضور داشت.

ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

ابزار داخلی Disk Management هنوز کاملا قادر به ایجاد پارتیشن‌های جدید برای شما است اما برخی از برنامه‌های جانبی هم هستند که مجموعه‌ای از قابلیت‌های پیشرفته را ارائه می‌دهند و ابزار مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10 از آن‌ها عقب مانده است. با برنامه‌های جانبی می‌توانید به راحتی فضای ذخیره سازی یک پارتیشن را توسعه دهید، یک پارتیشن جدید ایجاد کنید یا پارتیشن‌های فعلی را حذف کنید.
آپدیت ویندوز 10 نشان می‌دهد که مایکروسافت در حال کار روی یک ابزار مدرن و جدید برای مدیریت پارتیشن‌های هارد در ویندوز 10 است. ممکن است برای راه اندازی ابزار مدرن مدیریت پارتیشن در قسمت Settings لینکی را مشاهده کنیم. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت برنامه‌ای برای ادغام مستقیم مدیریت پارتیشن به روز شده در Settings App دارد یا خیر.

Disk Management - مدیریت پارتیشن بندی در ویندوز 10

مایکروسافت تلاش کرده تا ابزارهای پیکربندی قدیمی ویندوز 10 را با ابزارهای جدید پیکربندی عوض کند. در سال 2008 مایکروسافت این انتقال را شروع کرد و وقتی ویندوز 8 را توسعه می‌داد هنوز این جایگزینی در ویندوز 10 به پایان نرسیده بود.
در حال حاضر برخی از قابلیت‌ها فقط در Settings در دسترس هستند و برخی دیگر فقط در کنترل پنل قابل دسترس هستند در حالی که برخی تنظیمات دیگر در هر دوی تنظیمات و کنترل پنل قابل دسترسی هستند. به طور مشابه، ویندوز 10 رابط کاربری جدیدی را برای همگام سازی دستگاه‌های بلوتوثی ارائه می‌دهد اما شما هنوز هم برای دریافت و انتقال فایل‌ها از طریق بلوتوث باید از ابزار در نظر گرفته شده استفاده کنید.
ما نمی‌دانیم که مایکروسافت چه موقع قصد دارد انتقال قابلیت‌ها از کنترل پنل به تنظیمات را کامل کند، اما این یافته‌ها نشان می‌دهد که مایکروسافت در حال کار روی ابزار مدیریت پارتیشن بندی جدید در ویندوز 10 است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. میزان امتیاز 1

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =