تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال

چرا باید تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال را انجام دهیم؟ اینکه شما در وسط ارائه پایان نامه خود باشید و یا اینکه سود و زیان کسب و کار خود را در فایل اکسل محاسبه کرده باشد و یا اینکه خیلی ساده در حال مرور و گشت و گذار در اینترنت هستید فرقی ندارد، خرابی هارد اکسترنال و یا اینترنال می تواند به سرعت هر گونه فعالیت را در سیستم شما متوقف کند. بعد از رخ دادن خرابی هارد و برای کمک به بازیابی اطلاعات مواردی وجود دارد که باید بدان توجه داشته باشید.

خرابی هارد اکسترنال و اینترنال

خرابی هارد اکسترنال و اینترنال در اکثر مواقع به صورت ناگهانی و بدون هیچ گونه توضیحی رخ می دهد. اولین کار برای تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال این است که مشخص کنید خرابی رخ داده شده ناشی از خرابی فریم ویر است یا یک مشکل مکانیکی یا منطقی بوجود آمده است. بدیهی است که در صورت افتادن هارد در آب یا آتش و یا ضربه خوردن هارد مشکلات فیزیکی به وجود خواهد آمد. اگر هارد اکسترنال و اینترنال شما می تواند کار می کند اما صدای کلیک کردن، غژغژ کردن و یا هر گونه صدای غیر معمول را می شنوید فورا فعالیت خود را متوقف کنید.

این صداها ناشی از شکستن، خرابی یا گیر کردن هد است. علاوه بر این ممکن ست هارد شما کاملا مرده باشد و حتی پلاترها نتوانند بچرخند. اینکه آیا هارد هنوز بوت می شود و یا کاملا مرده است، تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال غالبا اولین قدم برای بازیابی اطلاعات موفق است. اگر بخواهیم این دسته از خرابی های هارد را دسته بندی کنیم می توانیم به صورت زیر آن را بیان کنیم:

– منطقی: فایل های پاک شده، پارتیشن های پاک شده، هارد فرمت شده، از بین رفتن بایوس، تغییر فرمت هارد

– مکانیکی: خرابی هد، خراش خوردن پلاترها، خرابی اسپیندل، سوختن هارد، ضربه خوردن هارد و غیره

– الکترونیکی: نوسانات برقی، خرابی منبع تغذیه

– بلایای طبیعی: آتش سوزی، سیل

بسیار مهم است که در هنگام وقوع هر گونه خرابی هارد اکسترنال و اینترنال با ما تماس بگیرید، بنابراین ما می توانیم به بهترین و ارزانترین شیوه پیش رو به شما کمک کنیم. اگر سعی دارید خودتان اطلاعات را بازیابی کنید، بسته به کاری که انجام می دهید ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد کنید، به همین دلیل در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال

چرا هارد اکسترنال و اینترنال من شناسایی نمی شود؟

هنگامی که هارد اکسترنال و اینترنال شما توسط سیستم شناسایی نمی شود ممکن است مشکلات مانند خرابی کانکتور مادربرد یا هارددیسک، یا شل شدن کابل به وجود آمده باشد. شما می توانید به راحتی کابل را با کابل دیگری تعویض کنید، اگر مشکل با کابل دیتای جدید ادامه پیدا می کند پس واضح است که کابل اشکالی ندارد. علاوه بر این اگر فکر می کنید که هارد شما به درستی نمی چرخد، شایع ترین علت آن آسیب فیزیکی است.

اگر هارد از جایی افتاده است و یا در هنگام نوشیدن آب یا سایر مایعات، به صورت اتفاقی آب در هارد رفته باشد اینها دلیل خوبی برای عدم چرخش هارد است. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود هارد اکسترنال و اینترنال شما توسط سیستم شناسایی نشود این است که اطلاعات بر اثر خرابی رسانه ها از بین می روند، این خرابی اطلاعات می تواند بر اثر ویروس هم به وجود بیاید. اگر از اطلاعات مهم خود بکاپ نگرفته اید همین الان این کار را انجام دهید.

اگر هارد اکسترنال شما از کار بیافتد چه اتفاقی می افتد؟

اگر هارد اکسترنال شما در هنگام حمل و نقل از دستتان رها شده است و ضربه خورده است اولین کاری که به ذهنتان می رسد این است که هارد را به سیستم وصل کنید و مطمئن شوید که کار می کند یا نه. این کار اشتباه ترین کاری است که انجام می دهید. شما باید قبل از استفاده مجدد از هارد اکسترنال خود مطمئن شوید که قطعات داخلی آن آسیبی ندیده است. روشن کردن یک هارد که هد خواندن و نوشتن آن شکسته است می تواند در پلاترهایی که اطلاعات مهم شما در آن ذخیره شده است خش ایجاد کند و اطلاعات را برای همیشه از بین ببرد. اگر هارد اکسترنال شما خراب شده است می توانید با متخصصان بازیابی اطلاعات مانند ریکام ریکاوری تماس بگیرید. ما بهترین شانس برای برگرداندن اطلاعات مهم، را در اختیار شما قرار می دهیم.

آیا تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال امکان پذیر است؟

ما انواع هاردهای اکسترنال و اینترنال خراب را تعمیر کرده ایم. ما ابتدا هارد شما را بررسی می کنیم و میزان آسیب و خرابی را ارزیابی می کنیم. این ارزیابی به صورت رایگان انجام می شود. ما سعی می کنیم که همه چیز را به صورت واضح و روشن تعریف کنیم، بنابراین می دانیم که دقیقا وقتی که می خواهیم شروع به بازیابی اطلاعات کنیم با چه چیزی سر و کار داریم.اطمینان از اینکه مهندسان ما می دانند با چه مشکلی سر و کار دارند باعث می شود که فرآیند تعمیر و ریکاوری اطلاعات از هارد اکسترنال و اینترنال هم برای مشتری بسیار ساده تر شود. ما به ندرت موردی را گزارش می دهیم که قادر به تعمیر و بازیابی اطلاعات آن نبوده ایم.

آیا تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال ارزشش را دارد؟

از آنجا که قیمت رسانه های ذخیره سازی همچنان در حال کاهش است، ارزش واقعی یک هارد بر اساس اطلاعاتی که در آن ذخیره شده است ارزیابی می شود. شرکت سیگیت پیش بینی می کند که هزینه ذخیره سازی در رسانه های مغناطیسی یا هارددیسک های معمولی طی ۵ سال آینده به میزان نیم درصد به ازای هر گیگابایت کاهش پیدا می کند.

بعد از خرابی هارد اکسترنال و اینترنال از آن استفاده نکنید چون که دیگر اطلاعات شما قابل بازیابی نخواهد بود. تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال توسط متخصصان بازیابی اطلاعات به شما این امکان را می دهد که دوباره داده های مهم خود را بدست آورید اگر هارد دسکتاپ یا لپ تاپ شما خراب شده است یک تعمیر نامناسب و اشتباه می تواند باعث آسیب دیدن سیستم یا لپ تاپ شما شود و حتی گارانتی را لغو کند.

تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال

تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال تنها راه برای بازیابی اطلاعات از هاردی است که به طور فیزیکی آسیب دیده اند (مانند خراب شدن هد، موتور اسپیندل، یا خرابی برد مدار چاپی). برای تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال باید قطعات کاملا سازگاری را پیدا کنید. برای باز کردن هارد و تعویض قطعات به کلین روم یا اتاق تمیز نیاز دارید تا از آسیب های بیشتر جلوگیری کنید.

تکنسین هایی که در یک اتاق تمیز کار نمی کنند می توانند روی هارد شما تاثیر منفی بگذارند، چونکه گرد و غبار به راحتی می تواند روی پلاترها قرار بگیرد. شما به مرکزی بازیابی اطلاعاتی نیاز دارید که تجهیزات و گواهینامه های مرتبط را داشته باشند و خوشبختانه ریکام ریکاوری همه این موارد را دارد.

نوشته های مرتبط
8 تا از بهترین هاردهای اکسترنال سال 2020