4.5
(4)

وقتی که در اینترنت برای برنامه های رایگان ریکاوری اطلاعات هارد جستجو می کنید با لیستی از مقالات و برنامه های رایگان بازیابی اطلاعات هارد مواجه می شوید که ادعا می کنند بدون دریافت هیچ هزینه ای می توانند اطلاعات شما را ریکاوری کنند. عبارت رایگان در اینجا ممکن است درست باشد اما مسئله ای که وجود دارد این است که آیا کاربر معایب نرم افزارهای رایگان ریکاوری که دانلود می کند را می‌داند و تا چه مقدار از اطلاعات خود را می‌تواند بازیابی کند؟

معایب نرم افزارهای رایگان ریکاوری و خطرات جانبی

بیش از نیمی از داده های مهم شرکت ها روی هارد لپ تاپ ها و سیستم های کامپیوتری دسکتاپ به صورت محافظت نشده نگهداری می شود. در صورت بروز یک اشتباه انسانی و یا خطای فنی و با نصب برنامه های رایگان ریکاوری ممکن است این شرکت ها با عواقب جدی روبرو شوند. شرکت بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری به عنوان یک متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات، از این موضوع که از بین رفتن رسانه ها یا اسناد مهم شرکتی می تواند چقدر مهم و حیاتی باشد آگاهی دارد. هنگامی که اطلاعات از دست می روند استفاده از برنامه های رایگان ریکاوری می تواند وسوسه کننده باشد و ممکن است به عنوان یک راه حل سریع و شاده به نظر برشد اما استفاده از این برنامه ها خطراتی را به همراه دارد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

نصب نرم افزار می تواند باعث رونویسی اطلاعات شما شود

از دست رفتن داده ها می تواند به علت پاک کردن فایل، خالی کردن سطل زباله سیستم یا فرمت کردن هارد دیسک باشد. ممکن است در چنین شرایطی برنامه رایگان ریکاوری را دانلود و نصب کنید. باور کنید یا نه، این کار می‌تواند به بدتر شدن مشکل منجر شود. وقتی داده ای حذف می شود و یا هارد فرمت می شود، داده ها فقط از فهرست محتویات درایو حذف می شود و ممکن است هنوز رونویسی نشده باشند. هنگامی که شما یک برنامه جدید نصب می کنید احتمال دارد که داده ها در همان جا ذخیره شوند و در واقع داده های قبلی شما رونویسی و over write شود و برای همیشه اطلاعات خود را از دست بدهید.

ویروسی شدن سیستم به دلیل دانلود برنامه های رایگان ریکاوری اطلاعات

احتمالا هنگام جستجو برای برنامه های بازیابی اطلاعات رایگان ممکن است به ویروس هایی که در بستر اینترنت وجود دارند آلوده شوید. شما ممکن است به جای دانلود یک نرم افزار بازیابی اطلاعات یک بدافزار یا باج افزار را دانلود کنید که منجر به وخیم تر شدن اوضاع می شود.

در اغلب موارد این نرم افزارها کرک شده هستند و همین کرک ها چون توسط هکرها ایجاد شده و نرم افزار را قفل شکسته کرده‌اند، ممکن است حاوی بدافزارهایی باشد که سیستم شما را هم هک کنند.

نرم افزارهای بازیابی اطلاعات در مشکلات سخت افزاری کمکی نمیکند

ممکن است نرم افزارهای ریکاوری حالا چه رایگان چه پولی در بازیابی اطلاعات از هاردهایی که اطلاعاتشان پاک شده یا فرمت،  تا حدی کمک کنند اما زمانی که پای مشکلات فیزیکی و سخت افزاری به میان بیاید دیگر کاری از آنها بر نمی‌آید. اگر شما برای اولین بار اطلاعات خود را از دست داده اید ممکن است دوباره این اتفاق برای شما بیافتد. از دست دادن اطلاعات می تواند به علت فریم ویر یا ماژول های خراب، هدهای آسیب دیده، پلاترهای خراش خورده اتفاق افتاده باشد و برنامه رایگان بازیابی اطلاعات نمی تواند این مشکلات را حل کند، فقط متخصصان باتجربه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

مشکلات سخت افزاری که نرم افزارهای ریکاوری هیچ کمکی به شما نمی‌کنند :

نرم افزارهای رایگان بازیابی اطلاعات بدسکتورها را اسکن نمیکنند

هنگامی که شما برای بازیابی اطلاعات خود برنامه‌های رایگان را دانلود و نصب می کنید ممکن است این نرم افزارها بدسکتورها را دور بزنند. این نرم افزار از نقاط مشکل دار دور می شود و حتی ممکن است داده های مهمی که روی هارد وجود دارد و از بین نرفته اند را تشخیص ندهد.

به طور واضح تر یعنی نرم افزارها نمیتوانند قسمتهای بدسکتوری را اسکن کنند و به همین دلیل اطلاعات ناقص ریکاوری خواهند شد

هاردهای خراب ، خرابتر می‌شوند

هنگامی که شما یک برنامه رایگان بازیابی اطلاعات را روی هارد خراب اجرا می کنید این کار باعث می شود که هدهای خراب سعی کنند که سکتورها را بخوانند و این باعث خرابتر شدن هدها می شود. ادامه کار با یک هارد آسیب دیده می تواند به طور بالقوه باعث از دست رفتن اطلاعات شود. در این حالت بهتر است که خیلی سریع سیستم خود را خاموش کنید و با مرکز بازیابی اطلاعات هارد تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند.

در صورت از بین رفتن اطلاعات مهمی که دارید شما همیشه باید با متخصصان بازیابی اطلاعات (مانند تیم تخصصی هارد ریکاوری) تماس بگیرید. ما هارد شما را به صورت تخصصی بررسی می کنیم و علت مشکل را شناسایی و از تکنیک های مختلف برای بازیابی اطلاعات شما استفاده خواهیم کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. میزان امتیاز 4

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.