Skip to content
خانه » چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را انتخاب کنیم؟

بهترین مرکز بازیابی اطلاعات

فهرست و عناوین مقاله

5
(2)

چگونه بهترین مرکز بازیابی اطلاعات را انتخاب کنیم؟ مطمئنا اطلاعات برای هر شخص و کسب و کاری بسیار مهم است. اگر شبکه کامپیوتر شما سیستم گردش خون سازمان را تشکیل می‌دهد اطلاعات شما خونی است که در این سیستم جریان دارد. پس اگر اطلاعات شما از بین برود، خون سیستم شما از جریان می‌افتد و کسب و کار شما فلج خواهد شد. به همین دلیل است که شما به بازیابی اطلاعات خود نیاز دارید.

عواملی که هنگام انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات باید در نظر بگیرید!

با این وجود، انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات برای شما می‌تواند بسیار مشکل باشد. اگر یک سرچ ساده در گوگل انجام دهید متوجه خواهید شد که صدها مرکز بازیابی اطلاعات برای انتخاب وجود دارد، این هم خوب و هم بد است.
خوب است چون که گزینه‌های متعددی برای انتخاب دارید، اما بد است چون که انتخاب از این گزینه‌ها کار دشواری است و تعداد کمی از آنها متخصص این حوزه می‌باشند و دارای مجوزهای لازم هستند. در ادامه ما در مورد آنچه که شما باید هنگام انتخاب بهترین مرکز بازیابی اطلاعات به آنها توجه داشته باشید را لیست خواهیم کرد.
برای این که بدانید شرکت ریکاوری اطلاعات مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کرده‌اید، قبل از تصمیم گیری حتما تحقیقات سفت و سختی را انجام دهید. باید به یاد داشته باشید مسئله، بازیابی اطلاعاتی است که برای شما بسیار مهم می‌باشد و سپردن این اطلاعات به یک آماتور می‌تواند به جای بازیابی منجر به از دست رفتن اطلاعات برای همیشه شود. بنابراین در هنگام انتخاب یک مرکز بازیابی اطلاعات بهتر است فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید:

قابلیت‌ها و سابقه‌ی یک مرکز بازیابی اطلاعات

مهم‌ترین فاکتور هنگام در نظر گرفتن شرکت بازیابی اطلاعات، صلاحیت است. با این وجود ممکن است درک این مسئله کمی دشوار باشد. شما واقعا باید قبل از انتخاب به صورت موشکافانه تحقیق کنید. می‌توانید با بررسی شهرت شرکت بازیابی اطلاعات شروع کنید. مشتریان قبلی درباره این شرکت چه می‌گویند؟ (از قسمت نظرات و امتیازات گوگل). آیا آن‌ها از دریافت خدمات بازیابی اطلاعاتی که از این شرکت دریافت کرده‌اند راضی هستند؟ این کار باید ایده بهتری در مورد درک عملکرد آن‌ها در بازار را به شما بدهد.

مورد بعدی تشخیص از طریق مکالمه واقعی است. از شرکت بازیابی اطلاعات بخواهید تا به شما در مورد فرآیندهای بازیابی اطلاعات به شما توضیح دهند تا بتوانید توانایی فنی آنها را ارزیابی کنید. از آنها درباره میزان موفقیتی که در بازیابی اطلاعات داشته‌اند سوال کنید. آن‌ها قبلا در بازیابی اطلاعات مهم مشتریان خود چقدر موفق بوده‌اند؟

و مورد بعدی شاید بتوان از نحوه و لحن پذیرش پرسنل نام برد که چطور با مشتریان برخورد دارند و به چه صورت مشتریان خود را به بهترین نحو راهنمایی می‌کنند.

تجهیزات لازم برای بازیابی اطلاعات

عامل دیگر داشتن زیرساخت‌های لازم و واقعی است که در آن بازیابی اطلاعات از هارددیسک‌های آسیب دیده اتفاق می‌افتد. از شرکت بازیابی اطلاعات خود در مورد تجهیزات و حتی داشتن کلین روم سوال کنید. به خاطر این، این فضا را اتاق تمیز یا کلین روم می‌نامند چون که این فضا دارای سیستم تهویه هوای چند لایه می‌باشد و در آن از فیلترهای HEPA استفاده می‌شود و استاندارهای خاصی را رعایت می‌کند.

بهترین مرکز بازیابی اطلاعات

برای درک بهتر، یک دفتر کاری معمولی به طور متوسط بیش از 130000 ذره در هر متر مکعب دارد. یک اتاق کلاس 100 یا ایزو 5 کمتر از 10 هزار و 200 ذره دارد. این محیط تمیز همراه با شیوه‌های کاری خوب باید در نظر گرفته شوند.
از مهترین تجهیزات دیگر یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات داشتن سخت افزارهای مناسب مثل pc3000 و… جهت بازیابی اطلاعات انواع هارد و خرابی‌ها است .ابزارهای جراحی هارد نیز یکی دیگر از اصلی ترین تجهیزات مهم است.
شاید باورتون نشه ولی در کمترین برآورد مالی، داشتن این تجهیزات حداقل 500 میلیون تومان هزینه بر خواهد بود به غیر از ابزارهای جانبی و تخصصی ریز و درشت دیگر.

امنیت ریکاوری اطلاعات در بهترین شرکت بازیابی اطلاعات

خدمات بازیابی اطلاعات با ریکاوری کردن اطلاعات به پایان نمی‌رسد. چگونگی دسترسی به اطلاعات شما قبل و بعد از فرآیند بسیار مهم است. گذشته از این، سرقت اطلاعات یکی از رایج‌ترین تهدیدهای فضای مجازی در حال حاضر است و محافظت در برابر آن، به ویژه هنگامی که داده‌های خود را به یک مرکز ریکاوری اطلاعات واگذار می‌کنید کار عاقلانه‌ای است. به همین از شرکت بازیابی اطلاعات مد نظر خود بپرسید که چگونه از داده‌های ریکاوری شده‌ی شما نگهداری میشود و در کجا ذخیره می‌گردد.

“به یاد داشته باشید حفظ امنیت و محرمیت اطلاعات مشتریان اولین و اصلی ترین دغدغه یک شرکت و مرکز بازیابی اطلاعات معتبر می‌باشد. تکرار می‌کنم دغدغه یک شرکت معتبر بازیابی اطلاعات، نه یک شرکت نامعتبر  یا مراکز خدمات کامپیوتری”. امیدواریم که این داده‌ها در سرورهای قابل اعتماد و ایمن که در آن از لحاظ فیزیکی و عملی به خوبی محافظت می‌شوند ذخیره شوند.

شفافیت مراحل بازیابی اطلاعات

شرکت بازیابی اطلاعات شما باید شفافیت لازم را داشته باشد. آن‌ها باید بتوانند در مورد جزئیات سرویس و خدمات خود با شما صحبت کنند که این امر محدود به نحوه بازیابی اطلاعات شما نمی‌شود. همچنین این شرکت باید یک قیمت واقعی را به شما اعلام کند. هیچ هزینه پنهانی نباید وجود داشته باشند و همچنین وقتی که قادر به بازیابی اطلاعات شما نیستند باید به صراحت اعلام کنند تا شما تصمیم دیگیری بگیرید.
اکثر شرکت‌های معتبر وقتی که قادر به بازیابی اطلاعات شما نیستند هزینه‌ای از شما نمی‌خواهند. به این موضوع باور نداشته باشید که وقتی شرکتی توان بازیابی اطلاعات شما را نداشته است دیگر هیچ شرکت دیگری نمی‌تواند اطلاعات شما را ریکاوری کند.

بهترین مرکز بازیابی اطلاعات

هزینه‌ی ریکاوری در یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات

همان طور که مشاهده می‌کنید ما هزینه بازیابی اطلاعات را به عنوان آخرین فاکتور در لیست انتخاب بهترین مرکز بازیابی اطلاعات بیان کردیم. گرچه مهم است که یک راه حل بازیابی اطلاعات مقرون به صرفه را بدست آورید، اما گاهی اوقات ارزان ترین راه حل به معنای دریافت بهترین خدمات بازیابی اطلاعات نیست و ممکن است شما اطلاعات خود را به دست آماتورها داده باشید که می‌‌تواند منجر به مشکلات بیشتر مانند از دست رفتن اطلاعات برای همیشه شود. بنابراین برای این که انتخاب موفقیت آمیزی داشته باشید لازم است لیستی از بهترین شرکت‌های بازیابی اطلاعات را تهیه کنید. بعد از تهیه این لیست قیمت‌های واقعی آن را بررسی کنید و ببینید کدام یک متناسب با نیاز شما می‌باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. میزان امتیاز 2

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =