Skip to content
خانه » چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

فهرست و عناوین مقاله

چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را برای خود انتخاب کنیم؟ اطلاعات برای هر کسب و کار و شخصی بسیار مهم است. اگر شبکه شما سیستم گردش خون سازمان را تشکیل می دهد اطلاعات شما خونی است که در این سیستم جریان دارد. به همین دلیل اگر اطلاعات کسب و کار شما از بین برود، خون سیستم شما از جریان می افتد و کسب و کار شما فلج خواهد شد. به همین دلیل است که شما به بازیابی اطلاعات خود نیاز دارید. با این وجود، انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات برای کسب و کار شما می تواند بسیار مشکل باشد. اگر یک سرچ ساده در گوگل انجام دهید متوجه خواهید شد که هزاران شرکت بازیابی اطلاعات برای انتخاب وجود دارد، این هم خوب و هم بد است.

خوب است چونکه گزینه های متعددی برای انتخاب دارید، اما بد است چونکه انتخاب از این گزینه ها کار دشواری است. در ادامه ما در مورد آنچه که شما باید هنگام انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات بدان ها توجه داشته باشید را لیست خواهیم کرد.

عواملی که هنگام انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات باید در نظر بگیرید!

برای اینکه بدانید شرکت ریکاوری اطلاعات مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کرده اید، قبل از تصمیم گیری حتما تحقیقات سفت و سختی را انجام دهید. باید به یاد داشته باشید مسئله بازیابی اطلاعاتی است که برای کسب و کار شما بسیار حیاتی می باشد و سپردن این اطلاعات به یک آماتور می تواند به جای بازیابی منجر به از دست رفتن اطلاعات برای همیشه شود. بنابراین در هنگام انتخاب بهترین شرکت بازیابی اطلاعات بهتر است فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید:

قابلیت ها و فرآیند بازیابی اطلاعات

مهمترین فاکتور هنگام در نظر گرفتن شرکت بازیابی اطلاعات، صلاحیت است. با این وجود درک این مسئله دشوارتر از آنچه که به نظر می رسد می باشد. شما واقعا باید قبل از انتخاب به صورت موشکافانه تحقیق کنید. می توانید با بررسی شهرت شرکت بازیابی اطلاعات شروع کنید. مشتریان قبلی درباره این شرکت چه می گویند؟ آیا آنها از دریافت خدمات بازیابی اطلاعاتی که از این شرکت دریافت کرده اند راضی هستند یا اینکه از این نظر نامیده شده اند و می گویند هرگز با این شرکت همکاری نخواهند کرد. این کار باید ایده بهتری در مورد درک عملکرد آنها در بازار را به شما بدهد.

مورد بعدی تشخیص از طریق مکالمه واقعی است. از شرکت بازیابی اطلاعات بخواهید تا به شما در مورد فرآیندهای بازیابی اطلاعات به شما توضیح دهند تا بتوانید توانایی فنی انها را ارزیابی کنید. از آنها درباره میزان موفقیتی که در بازیابی اطلاعات داشته اند سوال کنید. آنها قبلا در بازیابی اطلاعات مهم مشتریان خود چقدر موفق بوده اند؟

یک کلین روم کلاس ۱۰۰ یا یک اتاق Iso 5 برای بازیابی اطلاعات

عامل دیگر داشتن زیرساخت های لازم و واقعی است که در آن بازیابی اطلاعات از هارددیسک های آسیب دیده اتفاق می افتد. از شرکت بازیابی اطلاعات خود در مورد کلین روم کلاس ۱۰۰ یا اتاق Iso 5 سوال کنید. به خاطر این، این فضا را اتاق تمیز یا کلین روم می نامند چونکه این فضا دارای سیستم تهویه هوای چند لایه می باشد و در آن از فیلترهای HEPA استفاده می شود و استاندارهای خاصی را رعایت می کند.

چگونه بهترین شرکت بازیابی اطلاعات را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

برای درک بهتر، یک دفتر کاری معمولی به طور متوسط بیش از ۱۳۰۰۰۰ ذره در هر متر مکعب دارد. یک اتاق کلاس ۱۰۰ یا ایزو ۵ کمتر از ۱۰ هزار و ۲۰۰ ذره دارد. این محیط تمیز همراه با شیوه های کاری خوب باید در نظر گرفته شوند تا یک اتاق تمیز واقعی و موثر برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شود.

امنیت ریکاوری اطلاعات بهترین شرکت بازیابی اطلاعات

خدمات بازیابی اطلاعات با ریکاوری اطلاعات به پایان نمی رسد. چگونگی دسترسی به اطلاعات مهم کسب و کار شما قبل و بعد از فرآیند بسیار مهم است. گذشته از این، سرقت اطلاعات یکی از رایج ترین تهدیدهای فضای مجازی در حال حاضر است و محافظت در برابر آن، به ویژه هنگامی که داده های خود را به یک شرکت دیگر واگذار می کنید کار عاقلانه ای است. به همین از شرکت بازیابی اطلاعات مد نظر خود بپرسید که چگونه داده های آسیب دیده شما نگهداری می شود و در کجا ذخیره می شوند. همین امر برای داده های بازیابی شده هم صدق می کند. امیدواریم که این داده ها در سرورهای قابل اعتماد و ایمن که در آن از لحاظ فیزیکی و عملی به خوبی محافظت می شوند ذخیره شوند.

شفافیت شرکت بازیابی اطلاعات

شرکت بازیابی اطلاعات شما باید شفافیت لازم را داشته باشد. آنها باید بتوانند در مورد جزئیات سرویس و خدمات خود با شما صحبت کنند که این امر محدود به نحوه بازیابی اطلاعات شما نمی شود. همچنین این شرکت باید یک قیمت واقعی را به شما اعلام کند. هیچ هزینه پنهانی نباید وجود داشته باشند و همچنین وقتی که قادر به بازیابی اطلاعات شما نیستند باید در مورد قیمت سوال کنید. اکثر شرکت های معتبر وقتی که قادر به بازیابی اطلاعات شما نیستند هزینه ای از شما نمی خواهند. به این موضوع باور نداشته باشید که وقتی شرکتی توان بازیابی اطلاعات شما را نداشته است دیگر هیچ شرکت دیگری نمی تواند اطلاعات شما را ریکاوری کند.

هزینه بازیابی اطلاعات بهترین شرکت بازیابی اطلاعات

همانطور که مشاهده می کنید ما هزینه بازیابی اطلاعات را به عنوان آخرین فاکتور در این لیست بیان کردیم. گرچه مهم است که یک راه حل بازیابی اطلاعات مقرون به صرفه را بدست آورید، اما گاهی اوقات مقرون به صرفه ترین راه حل به معنای دریافت بهترین خدمات بازیابی اطلاعات نیست و ممکن است شما اطلاعات خود را به دست آماتورها داده باشید که می تواند منجر به مشکلات بیشتر مانند از دست رفتن اطلاعات برای همیشه شود. بنابراین برای اینکه انتخاب موفقیت آمیز داشته باشید لازم است لیستی از بهترین شرکت های بازیابی اطلاعات را تهیه کنید. بعد از تهیه این لیست قیمت های واقعی آن را بررسی کنید و ببیمید کدام یک متناسب با نیاز شما می باشد.

هزینه بازیابی اطلاعات

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =