چرا ضربه باعث خرابی هارد دیسک اکسترنال می شود؟

بدون شک می توان گفت ضربه به هر قطعه الکترونیکی منجر به نتایج خوبی نخواهد شد. این موضوع مخصوصا در هارد دیسک های اکسترنال که به عنوان هارد دیسک های قابل حمل شناخته می شود صدق می کند. اغلب منجر به نارسایی هارد دیسک اکسترنال می شود. در این هنگام بازیابی اطلاعات به منظور بازیابی فایل های با ارزش و اطلاعات ذخیره شده در هارد دیسک مورد نیاز می شود.

شناسایی مشکل

هارد دیسک های اکسترنال فعلی نسبت به هارد دیسک های اکسترنال قدیمی در برابر ضربه مقاوم تر هستند. اما قطعا این بدان معنا نیست که این هارد دیسک ها امن هستند. هر ضربه می تواند موجب خرابی هد، در هارد دیسک اکسترنال شود. هد خواندن/ نوشتن هارد دیسک اکسترنال با پلاترها برخورد می کند.

شوک های الکتریکی، آسیب ناشی از آب، دوباره فرمت کردن هارد دیسک اکسترنال می تواند منجر به این شود که هارد دیسک اکسترنال کار نکند. شناسایی علت اصلی این مشکل مهم است زیرا شما می توانید بفهمید که چه اتفاقی افتاده است و می توانید فایل های ذخیره شده در هارد دیسک اکسترنال را بازیابی کنید.

بازیابی نرم افزاری را انجام ندهید!!!

از آنجا که نرم افزارهای بازیابی اطلاعات نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه منجر به مشکلات منطقی در هارد دیسک اکسترنال می شود. شما نمی توانید اطلاعات هارد دیسک اکسترنالی که به خاطر مسائل فیزیکی دچار مشکل شده است را با نرم افزار بازیابی کنید. اگر هارد دیسک شما ضربه خورده باشد و یا اینکه به موجب شوک های الکتریکی یا آسیب هایی که ناشی از آب است را دریافت کرده باشد نرم افزار به شما کمکی نمی کند. نرم افزار تنها مسائل مربوط به فرمت مجدد را بررسی می کند اما حتی بازیابی نرم افزاری ممکن است منجر به نتایج بدتری شود.

شما تنها باید نرم افزار بازیابی اطلاعات را وقتی روی هارد دیسک اجرا کنید که مطمئن باشید که برای این نوع هارد دیسک مناسب است. با استفاده از این نرم افزارها شما بازیابی اطلاعات هارد دیسک را به خطر می اندازید. بسیاری از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات رایگان در اینترنت برای دانلود وجود دارد که اگر از آن ها به دقت استفاده نکنید می تواند موجب خسارت بیشتری شود.

سعی نکنید روش های خودتان را انجام دهید

این ممکن است ساده نباشد اما سعی نکنید که خودتان هارد دیسک را تعمیر کنید. تقریبا هر بار که فرد برای بازیابی اطلاعات خود در خانه تلاش می کند کار ریکاوری اطلاعات هارد دیسک برای یک متخصص بازیابی اطلاعات سخت تر می شود. روش هایی مانند فریز کردن، تعویض برد مدار و ضربه زدن مجدد به هارد دیسک ( که افرادی ادعا می کنند این کار را انجام می دهند) را نباید خودتان آزمایش کنید زیرا بازیابی اطلاعات از هارد دیسک سخت تر می شود.

هرگز برای باز کردن محفظه هارد دیسک اکسترنال خود تلاش نکنید زیرا باید یک فرد حرفه ای در یک اتاق پاک (CleanRoom) عاری از هر گونه گرد و غبار هارد دیسک اکسترنال را باز کند. زیرا آلاینده ها و اجزای هارد دیسک اکسترنال می تواند آلوده شوند و آسیب ببینند.

گروه بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری، در مورد بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های اکسترنال آموزش دیده است و با تمام انواع مسائل، از جمله هارد دیسک هایی که در معرض مشکل فیزیکی (مانند افتادن،ضربه) قرار دارند سروکار دارد. با ما تماس بگیرید ما می توانیم اطلاعات با ارزش شما را بازیابی کنیم.

نوشته های مرتبط
نظرات ۰

فرستادن دیدگاه

نوزده − چهارده =

چرا هارد دیسک خراب می شود؟بازیابی اطلاعات سرور HP ProLiant