هارد هلیومی سیگیت Exos X و IronWolf

شرکت Seagate دو هارد هلیومی ۱۶ ترابایتی CMR خود را تحت نام های Exos X و IronWolf به بازار عرضه کرد. هاردهای Exos X برای استفاده در دیتاسنترها و هاردهای IronWolf یا IronWolf Pro برای استفاده در NAS ها طراحی شده اند (هر دوی این هاردهای از فناوری هلیوم استفاده می کنند و دارای گارانتی ۵ ساله می باشند و سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه، قدرت بیکاری ۵ وات، میانگین تاخیر ۴.۱۶ میلی ثانیه و حافظه کش ۲۵۶ مگابایتی را به اشتراک می گذارند. ).

عرضه هارد هلیومی سیگیت Exos X و IronWolf

این شرکت به طور فعالی هاردهای Exos X خود را به مشتریان دیتاسنترهای hyperscale عرضه کرده و امروز تمایل بیشتر به عرضه این هاردها در بازار خرده فروشی دارد. مانند هاردهای ۱۴ ترابایتی سیگیت که در حال حاضر در دسترس قرار دارند، هاردهای ۱۶ ترابایتی جدید از فناوری TDMR در هدهای خود استفاده می کنند. Exos X16 یک هارد ۳.۵ اینچی با سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه است و از قابلیت خود رمزگذاری (SED) استفاده می کند. این هارد در حال حاضر از لحاظ ظرفیت در خط مقدم هاردهای دیگر قرار گرفته است و در حال حاضر در دسترس همه فروشندگان هاردهای HDD قرار گرفته است اما اولین هارد ۱۶ ترابایتی معرفی شده به بازار جهانی نیست و این افتخار به هاردهای سری MG08 توشیبا که در ژانویه سال ۲۰۱۹ معرفی شد می رسد.

هارد هلیومی سیگیت Exos X و IronWolf

مانند هاردهای سری MG08 توشیا، هاردهای ۱۶ ترابایتی سیگیت از ۹ پلاتر برای دستیابی به بیشترین ظرفیت ذخیره سازی استفاده می کند. سیگیت اعدا می کند که هاردهای جدید Exos X16 در مقایسه با هاردهای ۱۲ ترابایتی در هر راک ۳۳ درصد ظرفیت ذخیره سازی بیشتری را ارائه می دهند، به این ترتیب TCO عملیات دیتاسنترها را کاهش می دهد. هاردهای سری Exos X در هر دو فرم SATA 6Gbps و SAS 12Gbps در دسترس قرار گرفته است.  هاردهای ۱۶ ترابایتی  همچنین تحت برندهای IronWolf و IronWolf Pro در دسترس هستند. این هاردهای رتبه ورک لود ۳۰۰TB/yr را بدست آورده اند و مزایای مورد نیاز سیستم های SOHO / SMB NAS را ارائه می دهند.

هارد هلیومی سیگیت Exos X و IronWolf

مدل Exos X16 16TB HDD SATA ( ST16000NM001G)  دارای MSRP دارای قیمت ۶۲۹ دلاری است و امروز برای خرید در دسترس است. مدل SAS دو پورت ( ST16000NM002G) دارای قیمت ۶۳۹ دلاری می باشد. مشخصات دقیق تر انواع مدل های Exos X16 در جدول زیر نشان داده شده است. (هاردهای Exos دارای MTBF معادل ۲.۵M ساعت و سرعت انتقال ۲۶۱ مگابایت در ثانیه می باشند که در هاردهای IronWolf Pro و IronWolf این مقدار به ترتیب ۲۵۰ و ۲۱۰ مگابایت در ثانیه است)

نوشته های مرتبط
تعمیر هارد اکسترنال