نحوه بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

هارد دیسک های اکسترنال واقعا پیچیده نیستند، آنها مانند هارد دیسک های اینترنال استاندارد به یک رابط متصل شده اند که اطلاعات را به کامپیوتر شما منتقل می کند و یا اطلاعات به آن ارسال می شود. اگر دستگاه شما کار نمی کند یا هارد دیسک، یا رابط، یا کابل اتصال یا کامپیوتر شما مشکل دارد. به صداها گوش کنید. اگر از هارد دیسک خود صداهایی مانند کلیک کردن، تق تق کردن و غیره می شنوید فورا کامپیوتر خود را خاموش کنید. صداها یکی از علائم خراب شدن هارد دیسک اکسترنال شما است و هارد شما احتمالا نیاز به تعمیر در یک اتاق پاک دارد.

هارد دیسک های اکسترنال ابزاری مفید برای ذخیره حجم زیادی از اطلاعات هستند، اما این نوع هاردها هم مانند تمام دستگاه های ذخیره سازی دیگر می توانند خراب شوند.

اگر هارد دیسک اکسترنال شما خراب شده است و قادر به پاسخگویی نیست در اینجا چند نکته برای بازیابی اطلاعات از این دستگاه وجود دارد. این نکات تنها یک فرایند عمومی است. هارد دیسک ها می توانند به هزاران دلیل مختلف خراب شوند و ما نمی توانیم یک راهنمای دقیق را برای تمام سناریوها ارائه دهیم. با این حال اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما تماس بگیرید.

سعی نکنید هارد دیسک اکسترنال را تعمیر کنید. هارد دیسک را در فریزر نگذارید ( که این روش هرگز جوابگو نیست، هرچند قرار دادن هارد دیسک در فریزر در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی به طور گسترده استفاده می شد). هارد دیسک را باز نکنید و سعی نکنید مدار چاپی آن را عوض کنید. این روش ها باعث می شوند که بیشتر به هارد آسیب وارد شود و ما هر روز ده ها هارد دریافت می کنیم که به علت تکنیک های بازیابی بد آسیب دیده اند. اگر واقعا معتقدید که روشی می شناسید که جوابگو است، قبل از امتحان آن تماس بگیرید و روش تان را با مهندسان ما درمیان بگذارید. ما خوشحالیم که کمک های رایگانی را ارائه می دهیم. در غیر این صورت هارد را خاموش کنید و آن را به یک شرکت بازیابی اطلاعات قابل اعتماد بسپارید تا در یک اتاق پاک هارد شما را تعمیر کنند.

اگر احساس می کنید که هارد دیسک شما کار نمی کند آن را روی یک سیستم دیگر امتحان کنید امکان دارد مشکل از کامپیوتر و یا کابل شما باشد. بنابراین سعی کنید هارد اکسترنال خود را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید و سیم اتصال که معمولا USB است را عوض کنید. اگر به کامپیوتر دیگر دسترسی ندارید می توانید هارد دیسک خود را به پورت اتصال دیگری وصل کنید.

اگر شما یک فرد حرفه ای هستید می توانید سعی کنید درایو داخلی را از محفظه جدا کنید و آن را به طور مستقیم به کامپیوتر وصل کنید. قبل از دست زدن به هارد دیسک داخلی، الکتریسیته بدن خود را تخلیه کنید تا با دست زدن به هارد دچار برق گرفتگی نشوید. قبل از برداشتن درایو اینترنتال، کامپیوتر خود را کاملا خاموش کنید. توجه داشته باشید که این کار می تواند گارانتی هارد دیسک اکسترنال شما را از بین ببرد (بیشتر گارانتی ها سرویس های بازیابی اطلاعات را پوشش نمی دهند اما تعویض هارد دیسک را پوشش خواهند داد).

اگر شما هنوز نمی توانید اطلاعات خود را از هارد اکسترنال بخوانید و یا اطلاعات خود را در هارد بنویسد، پیام های خطای تولید شده توسط کامپیوتر را برطرف کنید پس با ما تماس بگیرید. ما تلاش خواهیم کرد برای دستیابی به اطلاعات برخی مراحل اضافی را به شما بگوییم و اگر مشکل خیلی شدید باشد به طوری که نیاز باشد بازیابی اطلاعات را در آزمایشگاه انجام دهید ما به طور رایگان هارد دیسک شما را ارزیابی خواهیم کرد.

نحوه ریکاوری هارد اکسترنال

اگر شما به طور تصادفی فایل هایی را پاک کرده اید یا اگر فکر می کنید هارد دیسک شما به دلایل نرم افزاری (حمله ویروس و غیره) خراب شده است ممکن است بتوانید با نرم افزار اطلاعات را از هارد دیسک خود بازیابی کنید.

ما به عنوان یک شرکت بازیابی اطلاعات نمی توانیم این را توصیه کنیم زیرا بسیاری از مشتریان ما در حالی که سعی می کنند با استفاد از نرم افزار اطلاعاتشان را بازیابی کنند به طور تصادفی یک سری دیگر از فایل هایشان را پاک کرده اند بنابراین توصیه می کنیم که یک شرکت بازیابی اطلاعات قابل اعتماد را انتخاب کنید و دستگاه خود را به آنها ارسال کنید.

اگر مشکل هارد دیسک اکسترنال شما جزئی باشد به طوری که بتوان با نرم افزار مشکل آن را حل کرد هزینه پایین خواهد بود و ما فایل های بازیابی شده هارد دیسک خارجی را به صورت رایگان ارزیابی خواهیم کرد. اما اگر در معرض یک مشکل شدید قرار گرفته اید ما سرویس های بازیابی اطلاعات سریع را ارائه می دهیم که می تواند فایل های موجود را در چند ساعت بازیابی کند. اگر دوست دارید با مهندسان ما صحبت کنید با شماره ۸۸۸۳۶۲۰۱ تماس بگیرید.

با این حال ما می دانیم که بسیاری از بازدیدکنندگان ما همچنان سعی دارند بازیابی اطلاعات را خودشان انجام دهند بنابراین توصیه می کنیم هنگام استفاده از نرم افزار موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

  • انتخاب نرم افزار قابل اعتماد: از آنجا که ما سرویس بازیابی اطلاعات را ارائه می دهیم بنابراین هیچ ابزار بازیابی اطلاعات را برای کاربران کامپیوتر های خانگی توصیه نمی کنیم.
  • نرم افزار را روی هارد اکسترنال نصب نکنید. نرم افزارهای بازیابی اطلاعات باید روی هارد اصلی نصب شوند. این کار باعث می شود تا به هارد اکسترنال برای بازیابی اطلاعات دسترسی پیدا کنید، بعد فایل های بازیابی شده را به دستگاه دیگری ( مانند هارددیسک اصلی) انتقال دهید. اگر شما نرم افزار را روی هارد دیسک اکسترنال نصب کنید باعث می شود که داده های شما روی هم نوشته شوند و اطلاعاتتان از بین بروند.

اگر با نرم افزار هم موفق نشدید هارددیسک خود را خاموش کنید. بازیابی ناموفق ممکن است باعث ایجاد فایل های غیر قابل خواندن شود و یا ممکن است وقتی تلاش می کنید این فایل ها را باز کنید موفق نمی شوید. به عنوان مثال ممکن است هنگام باز کردن فایل حروف و اعداد تصادفی در آن باشد. این عامل می توانید یک نشانه جدی باشد و درست کردن آن معمولا از سطح تخصص یک کاربر خانگی خارج است. اگر فایل ها مهم هستند با یک شرکت بازیابی اطلاعات مورد تایید تماس بگیرید. اگر اطلاعات شما آنقدر مهم نیست که برای آن پول خرج کنید پس یک درس مهم را یاد گرفته اید و آن این است که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر هارددیسک شما مشکل دارد با ما تماس بگیرید. گروه هارد ریکاوری دارای آزمایشگاه های واقعی، مهندسان واقعی و سرویس های واقعی برای مشتریانش است. تمام چیزی که شما نیاز دارید این است که از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و دوباره آنها را اجرا کنید.

نوشته های مرتبط
نظرات ۴

فرستادن دیدگاه

هفده − هفده =

ریکاوری هارد فرمت شده