ریکاوری هارد هیتاچی سری HGST/Hitachi TravelStar

وقتی هاردهای قدیمی Deskstar و Travelstar شرکت‌های Hitachi و IBM خراب می‌شوند، هد هارد دیسک غالبا منجر به از دست رفتن اطلاعات می‌شود. هارد ریکاوری روش‌های ویژه‌ای برای این درایوها توسعه دادند.  این به این معنا نیست که درایوهای Travelstar ( قبل از ۲۰۰۳) نسبت به هاردهای لپ تاپ آن دوران قابلیت اعتماد کمتری داشته است. نرخ خرابی کمتر، سرعت دسترسی سریع و هزینه‌های کلی کمتر به موفقیت اولیه Travelstar کمک کرده است.

به دلیل تکنولوژی Advanced Format  (فرمت پیشرفته) که در سری های Z7K و Z5K استفاده می‌شوند هارد دیسک‌های هیتاچی مدرن Travelstar بسیار سریع و قابل اطمینان هستند. این هاردها دارای سکتور فیزیکی با اندازه ۴۰۹۶ بایت هستند و قابلیت اصلاح خطاهای جدیدی که باعث کاهش خطرات خرابی فایل می‌شوند را دارد. بسیاری از جدیدترین مدل‌های این هارد دارای ویژگی‌هایی همچون پروفایل‌های کم برای ادغام آسان با سخت‌افزار مدرن لپ تاپ هستند.

گروه هارد ریکاوری تجربه بازیابی اطلاعات از هزاران هارد دیسک HGST TravelStar، Hitachi و IBM را دارد. ما گزینه‌های سرویس اورژانسی را برای موارد بسیار بحرانی ارائه می‌دهیم.

تکنولوژی بازیابی اطلاعات برای هاردهای  Travelstar

خرابی هد یکی از دلایل از دست رفتن اطلاعات در هارد دیسک  می باشد. وقتی هد هارد دیسک Travelstar خراب می شود ممکن است یکی یا چند مورد از علائم زیر پدیدار شوند:

  • صداها: یکی از شایع ترین علائم خرابی صدای غژغژ یا کلیک کردن است. از آنجا که صدا می تواند خرابی کامل هد را نشان دهد، اگر نوع صدا غیر عادی است شما نباید هارددیسک Travelstar را استفاده کنید.
  • عملکرد کند: ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا کامپیوتر شما به برخی فایلها یا پوشه ها دسترسی پیدا کند. غالبا عملکرد کند می تواند اولین نشانه خرابی هد باشد.
  • ناتوانی در بوت: چند مشکل مختلف وجود دارد که می تواند مانع از این شود که کامپیوتر شما به سیستم عامل دسترسی پیدا کند یکی از این دلایل خرابی ناگهانی هارد دیسک است. اگر سیستم عامل شما لود نمی شود، برای بوت کردن کامپیوتر خود به طور متناوب تلاش نکنید.

هارد ریکاوری می تواند پلاترهای هارد دیسک شما را بردارد و یا هدهای خراب شده را در یک اتاق تمیز تعویض کند. مهندسان ما با تجربه هستند و در عرض چند دقیقه قطعات اجرایی را تحت شرایط محیطی تعویض می کنند و در مورد هارد دیسک های Travelstar میزان موفقیت ما بالاتر از میانگین است. این در حالی است که میزات موفقیت دقیق با مدل درایو متقاوت است ما ۹۵ درصد از مواردی که دریافت می کنیم را بازیابی می کنیم.

Firmware Microcode Repair برای هاردهای Travelstar

Firmware Microcode Repair همچنین نقش مهمی در قابلیت های بازیابی اطلاعات Travelstar دارد. Microcode در برد سیستم هارد دیسک وجود دارد و حاوی مشخصات سخت افزاری از جمله ارتباط سر به سر (HHR)، سرعت اسپیندل، کالیبره کردن درجه حرارت، ولتاژ کویل (سیم پیچ) صدا و قطعات دیگر اطلاعات عملیاتی ضروری است. این مشخصات غالبا بین هارد دیسک های به ویژه مدل های جدیدتر متفاوت است.

به منظور بازیابی اطلاعات از هاردهای Travelstar مهندسین هارد ریکاوری غالبا این firmware microcode را از برد اصلی کپی می کنند بعد سخت افزارهای مخصوصی برای نوشتن این microcodeها در برد اصلی استفاده می شوند. ما می توانیم نرم افزارهای تخصصی برای تعمیر فایل های شخصی بنویسیم.  این نرم افزارها تنها زمانی لازم می شوند که فایل ها به شدت آسیب دیده باشند که معمولا بعد از خرابی الکترونیک یا هد خواندن نوشتن رخ می دهد.

تاریخچه هارد دیسک‌های سری Travelstar

هارد دیسک های سری Travelstar ابتدا توسط IBM و Hitachi معرفی شد و در نهایت به عنوان محصولی از HGST معرفی شد (که در حال حاضر متعلق به وسترن دیجیتال است). هارد دیسک های سری Travelstar برای لپ تاپ ها توسعه داده شد و یکی از محبوب ترین سری های هارد دیسک است که تا کنون تولید شده است.

نوشته های مرتبط
نظرات ۰

فرستادن دیدگاه

یک × 4 =

بازیابی اطلاعات سرور HP ProLiant