بازیابی اطلاعات کامپیوتر، سرور و … چیست؟

بازیابی اطلاعات چیست؟

ریکاوری اطلاعات یک سرویس حرفه‌ای در صنعت کامپیوتر میباشد که در آن اطلاعات دیجیتالی از هارد درایو، سرور یا هر وسیله ذخیره اطلاعات دیگری بازیابی می‌شود. این فرآیند معمولا توسط متخصصین آموزش دیده در یک محیط کار تخصصی انجام می‌گیرد. دستگاه‌های آسیب دیده موقتا تعمیر شده و داده‌ها به دستگاه دیگر (معمولا یک هارد اکسترنال یا فلش مموری) منتقل می‌شود. وقتی فایل‌ها پاک ‌میشوند، خراب‌ می‌شوند ، یا به هرحال آسیب‌دیده اند، مهندسان به طور مستقیم با استفاده از ابزارهای نرم‌افزاری و سخت افزاری با داده‌ها کار خواهند کرد تا آن‌ها را بازیابی کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند.

بازیابی اطلاعات چیست؟

 چه عواملی در هزینه بازیابی اطلاعات تاثیر گذار است؟

عوامل متعددی وجود دارند که مهندسین ریکاوری اطلاعات هنگام تعیین هزینه در نظر می‌گیرند. عامل اصلی، زمان مورد نیاز برای انجام مراحل ضروری بطوری که یک فرآیند بازیابی امن و موثر را تضمین کند، می‌باشد. عوامل دیگر عبارتند از: دستکاری های خود کاربر، نیاز به تحقیق و توسعه و در صورت لزوم قطعات و هزینه‌های تجهیزات.  برای کاربران رایانه، این موضوع اغلب به معنای هزینه‌های بالا است که معمولا با فرآیند قیمت‌گذاری گیج‌کننده همراه است.

در ریکام ریکاوری ، ما تیم خود را به سمت تحقیق و توسعه فن‌آوری ریکاوری اطلاعات هدایت می‌کنیم و هر یک از مهندسان ما بیش از ۱۰ سال تجربه دارند.  ما از تجربه خود برای کاهش هزینه فرآیند بازیابی داده‌ها برای مشتریانمان استفاده کرده‌ایم. باتوجه به پیشرفت‌های ما در تکنولوژی، ما قادر هستیم تا خدمات ریکاوری اطلاعات را به صورت مقرون‌به‌صرفه و با نرخ موفقیت بالا ارائه کنیم. ما همچنین خدمات فوری ، خدمات بازیابی اطلاعات RAID را ارائه می‌دهیم که به مشتریانمان کمک کنیم تا از شوک ناشی از حذف ناگهانی اطلاعات خارج شوند.

بازیابی اطلاعات کامپیوتر، سرور و ... چیست؟

چه زمانی ریکاوری اطلاعات امکان پذیر است؟

اگر شما اطلاعات خود را به دلیل خرابی هاردتان، پاک شدن اشتباهی، سوختگی هارد یا هر دلیل دیگری از دست داده‌اید اغلب، مهندسین حرفه‌ای ریکاوری اطلاعات می‌توانند به شما کمک کنند. شانس بازیابی اطلاعات به میزان آسیب وارد شده، فاصله زمانی از زمانی که اتفاق افتاده، سخت افزار دستگاه و چند عامل دیگر بستگی  دارد. به منظور افزایش شانس بازیابی موفق فورا هر دستگاهی را که در از بین رفتن اطلاعات نقش داشته از برق جدا کنید. در تلاش برای ریکاوری اطلاعات، نرم‌افزار بر روی دستگاه اجرا نکنید، زیرا این عمل به نوشتن مجدد بر روی فایل‌های پاک شده می انجامد و اغلب باعث ایجاد معضلات  بیشتر می‌شود.

سعی نکنید که به صورت فیزیکی هارد یا رسانه‌های دیگر را بازیابی کنید. فورا با مهندسان ما تماس بگیرید تا درباره مشکلتان راهنمایی های لازم را دریافت کنید. ما می‌توانیم احتمال یک بازیابی موفقیت‌آمیز را با بررسی سریع روی هاردتان ارزیابی کرده و شما را در جریان امور بگذاریم.

نوشته های مرتبط
ریکاوری هارد فرمت شده