بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال

آیا بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال امکان پذیر است؟ در فضای دیجیتالی که به سرعت در حال تحول است از دست دادن اطلاعات یک اتفاق معمول شده است. از بین رفتن اطلاعات می تواند در هر لحظه وهر زمان برای هر کسی اتفاق بیافتد و هنوز راه فراری وجود ندارد. اگر از دست دادن اطلاعات با یک رویکرد درست مدیریت شود می توان آن را پشت سر گذاشت. بنابراین اگر اطلاعات هارد وسترن دیجیتال (Western Digital) خود را از دست داده اید و به دنبال گزینه ای قابل اعتماد برای بازیابی هستید، جستجوی شما به اینجا ختم می شود.

هارد وسترن دیجیتال

با رشد و توسعه مداوم رسانه های دیجیتال، تمام اطلاعات باید در جایی ذخیره شوند. رایج ترین رسانه ذخیره سازی هارددیسک است که به عنوان بخشی از سیستم کامپیوتری در نظر گرفته شده است. یکی از تولید کنندگان معرف هارددیسک ها وسترن دیجیتال است. به عنوان یکی از بزرگترین برندهای هارددیسک، هارددیسک های با عملکرد بالا را در اختیار شما قرار می دهد.

بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال

هارد وسترن دیجیتال (WD) یکی از مشهورترین و معتبرترین هاردهایی است که نیاز به معرفی ندارد، چه از نظر عملکرد و چه از نظر قابلیت اطمینان این هارد حرف اول را می زند. هارد وسترن دیجیتال یک دستگاه ذخیره سازی غیر فرار است که اطلاعات را روی پلاترهای چرخان و در سطح مغناطیسی ذخیره می کند. اگر از هارددیسک Western Digital استفاده می کنید کسب دانش بازیابی اطلاعات کاملا ضروری است. از دست دادن اطلاعات می تواند در هر روز و هر جایی اتفاق بیافتد.

چرا باید هارد وسترن دیجیتال را بازیابی کنیم؟

هارددیسک وسترن دیجیتال از عملکرد بالا و کیفیت بالایی برخوردار هستند. هارددیسک وسترن دیجیتال را که به اختصار WD HDD می نامند یکی از هاردهای مناسب برای بکاپ گیری می باشد. گرچه هارد وسترن دیجیتال از کیفیت غیر قابل انکاری برخوردار است اما این بدان معنا نیست که آنها هرگز دچار خرابی نمی شوند. این هاردها هنوز در معرض از دست دادن اطلاعات هستند. اکثر کاربرانی که اطلاعات هارد WD خود را از دست می دهند دچار مشکل می شوند. از علل از دست رفتن اطلاعات به طور مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خطای انسانی – بعضی اوقات هنگام نصب مجدد سیستم عامل باید پارتیشنی را فرمت یا حذف کرد. اما برخی از افراد به خاطر بی دقتی پاریشن اشتباهی را انتخاب می کنند و تنها با چند کلیک ساده اطلاعات کاربردی و با ارزششان را از دست می دهند.

بدافزارها یا ویروس ها – اگر از هارد اکسترنال وسترن دیجیتال استفاده می کنید امکان دارد در حین جابجایی بین سیستم ها ویروس از سیستمی وارد هارد شود و حتی به سیستم های دیگر انتقال داده شود. ویروس ها می توانند به اطلاعات شما آسیب برسانند و داده های شما را خراب و حتی حذف کنند.

قطعی برق – در صورت قطع برق کامپیوتر شما به درستی خاموش نمی شود و می تواند باعث از بین رفتن داده های ذخیره نشده و یا آسیب به فایل هایی که قبلا ذخیره کرده اید شود.

برنامه های جانبی – در حالی که از برنامه های جانبی استفاده می کنید، برخی از آنها به اندازه کافی دقیق نیستند و ممکن است اشکالات و خطاهای این برنامه ها روی اطلاعات شما تاثیر بگذارد.

چگونه می توان بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال را انجام داد؟

برای بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال در واقع دو روش دستی و نرم افزاری وجود دارد. با این حال شاید به نظر برسد که استفاده از نرم افزار بسیار ساده تر از روش های پیچیده دستی است. با این وجود تعداد زیادی از راه حل های نرم افزاری در بازار بازیابی اطلاعات وجود دارند که نمی توانید به صورت تصادفی یکی از آنها را انتخاب کنید.

استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند باعث ایجاد مشلات بیشتر شود. قبل از استفاده از هر گونه نرم افزاری شما باید علت از دست رفتن اطلاعات هارد وسترن دیجیتال را شناسایی کنید. مسلما مشکلات سخت افزاری با نصب نرم افزار هرگز حل نخواهند شد. همانطور که در مقاله قبلی بحث کردیم در همه شرایط امکان بازیابی اطلاعات فراهم نیست و شما در یکی از موقعیت های زیر می توانید برای بازیابی اطلاعات اقدام بفرمایید:

– شناخته نشدن هارد اکسترنال وسترن دیجیتال توسط سیستم عامل

– شناخته نشدن سیستم فایل توسط سیستم عامل

– نمایش اشتباه ظرفیت هارد وسترن دیجیتال

– بازیابی اطلاعات از هارد فرمت شده

– بازیابی اطلاعات بعد از پارتیشن بندی دوباره

– ریکاوری اطلاعات هارد وسترن دیجیتال بعد از پاک شدن پارتیشن

– بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال برای فایل ها و پوشه های پاک شده بر اثر خطای انسانی

– بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال بر اساس قطعی برق و مشکلات سخت افزاری

– بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال به دلیل بدسکتور شدن

– ریکاوری اطلاعات هارد وسترن دیجیتال رید

اگر در هر یک از موقعیت های بالا قرار گرفته اید کافیست برای بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال خود با مهندسین باتجربه ریکام ریکاوری ارتباط برقرار کنید. مهندسین ما هارد وسترن دیجیتال شما را به صورت رایگان ارزیابی کرده و در زمینه ریکاوری اطلاعات مهمی که دارید به شما مشاوره می دهند.

نوشته های مرتبط