هارد دیسک‌های Backup plus و Expansion سیگیت

هارد دیسک‌های Backup plus و Expansion سیگیت ، امروزه با رشد چشمگیر تنوع و حجم داده‌ها، نیاز به فضاهای ذخیره‌سازی با حجم و امنیت بالا هر روز بیش از پیش حس می‌شود. اطلاعات و مطالب مهمی که کاربر روزانه در حافظه کامپیو‌تر خود ذخیره می‌‏‌کند امکان دارد به هر دلیلی به صورت ناگهانی از دست برود و کاربر برای بازیابی اطلاعات خود دچار مشکل شود. بنابراین اگر این اطلاعات حائز اهمیت هستند توصیه می‌‏گردد که به جز نسخه ذخیره شده در حافظه کامپیو‌تر، یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات در جای دیگری نیز ذخیره شود.

به طور معمول تمام ظرفیت اعلام شده در حافظه داخلی در اختیار کاربر نخواهد بود چراکه بخشی از ظرفیت، توسط سیستم عامل کامپیو‌تر و فایل‌های سیستم اشغال شده و مورد استفاده قرار می‌‏گیرد و کاربر دچار کمبود در فضای ذخیره‌سازی سیستم خود می‌‏گردد. علاوه بر این بسیاری از افراد ترجیح می‌‏دهند کلیه اطلاعات اعم از کاری و شخصی را همواره همراه خود داشته باشند تا در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنند!

بازیابی اطلاعات هاردهای اکسترنال سیگیت

پس اگر اطلاعات مهمی در حافظه کامپیو‌تر خود ذخیره کرده‏اید و قصد دارید از آن‌ها Back up تهیه کنید و یا حافظه سیستم شما نسبتاً در حال پر شدن است، با تهیه یک هارد اکسترنال می‌‏توانید اطلاعات را به صورت دسته بندی شده در یک فضای ذخیره سازی خارج از سیستم خود ذخیره کنید.
 

شرکت سیگیت یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان محصولات ذخیره اطلاعات در دنیا تا به امروز هارد دیسک‌های بسیاری با تکنولوژی‌های روز دنیا را روانه بازارهای جهانی کرده است. هاردهای اکسترنال سیگیت در دو نوع Desktop و Portable عرضه می‌شوند که هر یک از این دو شامل دو مدل با نام‌های Backup plus و Expansion هستند.

تفاوت هاردهای Desktop و Portable چنانچه از اسم‏شان پیداست در قابلیت جابه جایی آنهاست. هاردهای Portable با اندازه ۵/۲ اینچ در ظرفیت‌های ۵۵۵ تا ۲ ترابایت هاردهای قابل حمل بوده و هاردهای Desktop با اندازه ۵/۳ اینچ و در ظرفیت‌های ۲ تا ۸ ترابایت برای روی میز کار مناسب هستند.

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

هاردهای Backup plus و Expansion هر دو هاردهای خارجی به منظور افزایش فضای ذخیره‌سازی با ظرفیت‌های ۵۵۵ مگابایت الی ۲ ترابایت هستند و بجز تفاوت‌های ظاهری تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. هارد Backup plus چنانچه از اسمش مشخص است با داشتن چند برنامه پشتیبانی و رمزگذاری فرآیند انجام Back up از اطلاعات را آسان‌تر و امن‌تر می‌‏‌کند.
 
هارد‌های اکسترنال Seagate با ۲ سال گارانتی سازگار در بازار‌های کشور عرضه می‌گردند.
نوشته های مرتبط

فرستادن دیدگاه

ssd insidessd samsung