نگاهی اجمالی به فرمت شدن هارد دیسک ها

نگاهی اجمالی به فرمت شدن هارد دیسک ها ، Fdisk (فرمت دیسک) برای حذف و ایجاد پارتیشن ها بر روی هارد دیسک در نسخه های قبلی از MS-DOS و Windows استفاده می‌شود. دستور Fdisk یک دستور خارجی است که در زیر سیستم عامل های مایکروسافت موجود است .

دستورات فرمت معمولا برای آماده سازی یک درایو جدید جهت استفاده از آن اجرا می شوند. بعد از فرمت کردن درایو قادر به نصب سیسستم عامل، برنامه های کاربردی و درج اطلاعات کاربری بر روی آن خواهد بود. دستور فرمت برای مدت طولانی جزو برنامه های DOS بوده، قبل از اینکه بخواهد با ویندوز یکپارچه شود.

شما قبل از اینکه بتوانید از دیسک استفاده کنید باید آن را فرمت کنید. زمانی که شما دیسک را فرمت می کنید، سیستم عامل تمام اطلاعات ساماندهی شده بر روی آن را پاک می کند.

بازیابی فایل ها از هارد دیسک فرمت شده تحقق پذیر است

فرمت شدن یک هارد دیسک اطلاعات را از روی دیسک پاک نمی کند تنها اطلاعات در جداول آدرس را پاک می کند.

بنابراین بازیابی اطلاعات فرمت شده واقع گرایانه است

اگر شما به طور تصادفی یک دیسک که شامل فایل های مفید می باشد را فرمت کرده اید، وحشت زده نشوید شرکت بازیابی اطلاعات می تواند به شما کمک کند که بسیاری از اطلاعات بر روی هارد دیسک بازیابی شوند.

 

بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات هارد و مرکز ریکاوری اطلاعات هارد ریکام ریکاوری بهترین فرصت را برای رسیدن به موفقیت برای شرکت‌ها و اشخاصی که اطلاعات خود را از دست داده اند فراهم میکند. در نگاه اول اکثر مرکز بازیابی اطلاعات هارد و مرکز ریکاوری اطلاعات هارد ادعا می نمایند  که تمام قابلیت‌های یک سرویس حرفه ای بازیابی اطلاعات و ریکاوری اطلاعات را دارا هستند. ولی پس از بررسی های دقیق تر تعداد کمی از آنها این قابلیت را تمام و کمال دارا می باشند.

نوشته های مرتبط
ظرفیت هارد دیسکssd inside