تاریخچه هارد دیسک های سری Travelstar

هارد دیسک های سری Travelstar ابتدا توسط IBM و Hitachi معرفی شد و در نهایت به عنوان محصولی از HGST معرفی شد (که در حال حاضر متعلق به وسترن دیجیتال است). هارد دیسک های سری Travelstar برای لپ تاپ ها توسعه داده شد و یکی از محبوب ترین سری های هارد دیسک است که تا کنون تولید شده است.

بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های سری HGST/Hitachi TravelStar

وقتی هارد دیسک های قدیمی Deskstar و Travelstar شرکت های Hitachi و IBM خراب می شوند، هد هارد دیسک غالبا منجر به از دست رفتن اطلاعات می شود. ریکام ریکاوری روش های ویژه ای برای این درایوها توسعه دادند.  این به این معنا نیست که درایوهای Travelstar ( قبل از ۲۰۰۳) نسبت به هارد دیسک های لپ تاپ آن دوران قابلیت اعتماد کمتری داشته است. نرخ خرابی کمتر، سرعت دسترسی سریع و هزینه های کلی کمتر به موفقیت اولیه Travelstar کمک کرده است.

به دلیل تکنولوژی Advanced Format  (فرمت پیشرفته) که در سری های Z7K و Z5K استفاده می شوند هارد دیسک های مدرن Travelstar  بسیار سریع و قابل اطمینان هستند. این هارد دیسکها دارای سکتور فیزیکی با اندازه ۴۰۹۶ بایت هستند و قابلیت اصلاح خطاهای جدیدی که باعث کاهش خطرات خرابی فایل می شوند را دارد.  بسیاری از جدیدترین مدل های این هارد دارای ویژگی هایی همچون پروفایل های کم برای ادغام آسان با سخت افزار مدرن لپ تاپ هستند.

گروه ریکام ریکاوری تجربه بازیابی اطلاعات از هزاران هارد دیسک HGST TravelStar، Hitachi و IBM را دارد. ما گزینه های سرویس اورژانسی را برای موارد بسیار بحرانی ارائه می دهیم. خلاصه ای از روال های  ما را در زیر بخوانید و یا با شماره ۸۸۸۳۶۲۰۱ تماس بگیرید.

تکنولوژی بازیابی اطلاعات برای هارد دیسک های Travelstar

خرابی هد یکی از دلایل از دست رفتن اطلاعات در هارد دیسک  می باشد. وقتی هد هارد دیسک Travelstar خراب می شود ممکن است یکی یا چند مورد از علائم زیر پدیدار شوند:

  • صداها: یکی از شایع ترین علائم خرابی صدای غژغژ یا کلیک کردن است. از آنجا که صدا می تواند خرابی کامل هد را نشان دهد، اگر نوع صدا غیر عادی است شما نباید هارددیسک Travelstar را استفاده کنید.
  • عملکرد کند: ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا کامپیوتر شما به برخی فایلها یا پوشه ها دسترسی پیدا کند. غالبا عملکرد کند می تواند اولین نشانه خرابی هد باشد.
  • ناتوانی در بوت: چند مشکل مختلف وجود دارد که می تواند مانع از این شود که کامپیوتر شما به سیستم عامل دسترسی پیدا کند یکی از این دلایل خرابی ناگهانی هارد دیسک است. اگر سیستم عامل شما لود نمی شود، برای بوت کردن کامپیوتر خود به طور متناوب تلاش نکنید.

ریکام ریکاوری می تواند پلاترهای هارد دیسک شما را بردارد و یا هدهای خراب شده را در یک اتاق تمیز تعویض کند. مهندسان ما با تجربه هستند و در عرض چند دقیقه قطعات اجرایی را تحت شرایط محیطی تعویض می کنند و در مورد هارد دیسک های Travelstar میزان موفقیت ما بالاتر از میانگین است. این در حالی است که میزات موفقیت دقیق با مدل درایو متقاوت است ما ۹۵ درصد از مواردی که دریافت می کنیم را بازیابی می کنیم.

Firmware Microcode Repair برای هارد دیسک های Travelstar

Firmware Microcode Repair همچنین نقش مهمی در قابلیت های بازیابی اطلاعات Travelstar دارد. Microcode در برد سیستم هارد دیسک وجود دارد و حاوی مشخصات سخت افزاری از جمله ارتباط سر به سر (HHR)، سرعت اسپیندل، کالیبره کردن درجه حرارت، ولتاژ کویل (سیم پیچ) صدا و قطعات دیگر اطلاعات عملیاتی ضروری است. این مشخصات غالبا بین هارد دیسک های به ویژه مدل های جدیدتر متفاوت است.

به منظور بازیابی اطلاعات از هاردهای Travelstar مهندسین ریکام ریکاوری غالبا این firmware microcode را از برد اصلی کپی می کنند بعد سخت افزارهای مخصوصی برای نوشتن این microcodeها در برد اصلی استفاده می شوند. ما می توانیم نرم افزارهای تخصصی برای تعمیر فایل های شخصی بنویسیم.  این نرم افزارها تنها زمانی لازم می شوند که فایل ها به شدت آسیب دیده باشند که معمولا بعد از خرابی الکترونیک یا هد خواندن نوشتن رخ می دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده؟
Sending
امتیاز کاربران 1 (1 رای)
نوشته های مرتبط
با تضمین ریکام RAID ریکاوریبهترین روش ها برای ریکاوری یا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال